Treni Rrok Veturėn e Policisė nė Vendkalim Ilegal

Foto: Valon XhaferiFoto: Valon Xhaferi
nga  Shengjyl Osmani
© Tė drejtat autoriale

Njė automjet i Policisė sė Kosovės, i gjendur nė vendkalim ilegal, ėshtė tėrhequr pėr mė se 200 metra nga treni nė Fushė Kosovė, tė premten. Nuk dihet numri i saktė i tė lėnduarve. Treni nuk ka dalė nga binarėt.

Valon Xhaferi, dėshmitar i rastit, dhe autor i fotos, shkruajti nė Facebook gjatė ditės se rreth orės 14:20 nė Fushė Kosovė, treni kishte goditur njė fugon tė Policisė sė Kosovės. Mė tej, Xhaferi shton se “njė polic qė ndodhej brenda makinės ėshtė lėnduar po ka mbetur gjallė, falė Volksėagen-it qė as u rrotullua e as u copėtua”.

Policia e Kosovės nuk ka qenė nė dispozicion tė flasė pėr kėtė incident.

Refet Ēitaku, zyrtari pėr informim i Hekurudhave tė Kosovės, i tha Gazetės Jeta nė Kosovė se ndeshja ka ndodhur nė mesditė, nė Fushė Kosovė, dhe ka ardhur si pasojė e kalimit tė hekurudhės nė vend ilegal nga ana e Policisė sė Kosovės. 

Ende nuk dihet numri i saktė i tė lėnduarve nga ana e Policisė sė Kosovės, por nuk ka pasur lėndime vdekjeprurėse.

Mė tej, Ēitaku shtoi se Hekurudha po shikon tė dhėnat rreth gjendjes shėndetėsore tė tė lėnduarve dhe numrin e tyre, si dhe arsyen pėr kalimin e Policisė nė vendkalimin ilegal, nė Fushė Kosovė, pas ETC-sė.

Komentet: Komentet sipas rendit kronologjik (Gjithsej 11 Komentet)

asdf
     Lajmet e fundit 
     
     Fotogaleria