Konfiskohen Xhirime pėr Vrasjen e Dyfishtė nė Vushtrri

Foto Ilustrim | Foto: sxc.huFoto Ilustrim | Foto: sxc.hu
nga  Bajramcurr Hasani
© Tė drejtat autoriale

Xhabir Krasniqi (45 vjeē) dhe Bajram Gerbeshi (40 vjeē), janė vrarė vetėm pak metra larg qendrės sė qytetit nė Vushtrri. Sipas burimeve nga policia hetuesit kanė konfiskuar video xhirime nga njė kazino nė afėrsi.

Nė qytetin e Vushtrrisė tė premten ka ndodhur njė vrasje e dyfishtė, ku pėr pasojė kanė mbetur tė vdekur Xhabir Krasniqi (45 vjeē) dhe Bajram Gerbeshi (40 vjeē).

Sipas burimeve nga policia, janė konfiskuar disa incizime tė kamerave tė njė kazinoje qė ndodhet shumė afėr vendit tė ngjarjes, e tė cilat eventualisht mund tė kenė filmuar momentin kur ka ndodhur ngjarja.

Policia ka arrestuar edhe njė person, identiteti i tė cilit tani pėr tani nuk ėshtė bėrė publik.

Sipas policisė sė Kosovės ngjarja raportohet tė ketė ndodhur vetėm pak metra larg qendrės sė qytetit, pėrkatėsisht afėr parkut nė rrugėn “Arsim Muzaēi”, ndėrsa e gjithė kjo kishte ardhur nga njė mosmarrėveshje ndėrmjet viktimave.

Komandanti i stacionit policor nė Vushtrri, Avdylaziz Hoxha, ka thėnė se ėshtė duke u vazhduar me procedurat hetimore dhe se janė konfiskuar disa prova materiale, pėrfshirė kėtu armė dhe njė veturė e njėrit prej viktimave.

Shkrime tė Zgjedhura

Komentet: Komentet sipas rendit kronologjik (Gjithsej 1 Komentet)

asdf
     Lajmet e fundit 
     
     Fotogaleria