Epitaf

nga  Wislawa Szymborska
© Tė drejtat autoriale

Kėtu prehet thellė e varrosur

autorja e vjetėruar e ca poezive.

Paqe tė amshuar

me dhembshuri i dhuroi asaj toka

ndonėse si kėrmė nuk i takoi asnjė grupi letrar.

Po nė varr nuk ka asgjė mė tė bukur

veē kėtyre rimave, lėpushave dhe hutinit.

Kalimtar, nxirre nga ēanta trurin elektronik

dhe mbi fatin e Syzmborskas njė ēikė mendohu.

Komentet: Komentet sipas rendit kronologjik (Gjithsej 1 Komentet)

asdf
     Lajmet e fundit 
     
     Fotogaleria