Kroacia Kėrkon 1 Mijė e 500 Serbė Pėr Krime Lufte

Foto ilustrim : FlickrFoto ilustrim : Flickr
nga  Beta
© Tė drejtat autoriale

Rifreskimi i listės sė serbėve nėn hetime, tė paditur, ose tė dėnuar pėr krime lufte nga Kroacia, shtyri qeverinė e Serbisė qė t’i nxisė qytetarėt e saj pėr tė parė se a mos janė pjesė e kėsaj liste, tė publikuar nga fqinji i parė.

Zagrebi ua ka dėrguar autoriteteve beogradase njė listė tė rifreskuar me emrat e 1 mijė e 557 personave qė janė nėn hetime, ose tė paditur nga shteti kroat pėr krime lufte tė shkaktuara gjatė konfliktit nė Kroaci, prej vitit 1991 deri nė vitin 1995.

Ministria e Drejtėsisė nė Serbi tha se nė listė janė pėrfshirė edhe emrat e personave tė dėnuar nė mungesė pėr krime lufte.

Ministria u bėri thirrje qytetarėve tė plotėsojnė kėrkesėn nėse duan ta marrin vesh se a janė nė kėtė listė.

“Qytetarėt mund ta gjejnė formularin  e kėrkesės nė vebfaqen e Ministrisė sė Drejtėsisė ose Administratės Shtetėrore dhe gjithashtu informacionin e kėrkuar mund ta marrin nėpėrmjet internetit”, thuhet nė njė deklaratė tė ministrisė.

Shkrime tė Zgjedhura

Komentet: Komentet sipas rendit kronologjik (Gjithsej 1 Komentet)

asdf
     Lajmet e fundit 
     
     Fotogaleria