Arrestohet Hajni i Xhamisė nė Han tė Elezit

Foto ilustrim: sxc.huFoto ilustrim: sxc.hu
nga  Gazeta JnK
© Tė drejtat autoriale

Policia nė Han tė Elezit ka arrestuar njė 24-vjeēar, i dyshuar pėr rastin e vjedhjes qė kishte ndodhur mė herėt kėtė muaj, nė xhaminė e kėtushme. Rrahman Sh. dyshohet se ka thyer derėn e zyrės sė Bashkėsisė Islame dhe ka vjedhur rreth 6 500 euro, tė mbledhura nga pagesa e anėtarėsisė sė besimtarėve.

Policia nė Hanin e Elezit ka arrestuar, tė hėnėn pasdite, Rrahman Sh., 24 vjeē, i dyshuar pėr rastin e vjedhjes sė rėndė, e cila kishte ndodhur mė 6 janar 2013, nė Xhaminė e Qytetit nė kėtė lokalitet.

“Me atė rast, ishte hapur me forcė dera e zyrės sė Bashkėsisė Islame dhe nga sirtarėt e kėsaj zyreje, ishin vjedhur rreth 6500 Euro para tė gatshme, tė mbledhura nga pagesa e anėtarėsisė sė besimtarėve”, ka bėrė tė ditur kapiten Basri Shabani, ushtrues i detyrės sė drejtorit tė Policisēė Rajonale nė Ferizaj.

Me urdhėr tė prokurorit, i dyshuari pėr kėtė vjedhje tė rėndė ėshtė dėrguar nė mbajtje.

Shkrime tė Zgjedhura

Komentet: Komentet sipas rendit kronologjik (Gjithsej 0 Komentet)

asdf
     Lajmet e fundit 
     
     Fotogaleria