Rezervim nė Shtėpinė e Ushqimit

Foto: Facebook Foto: Facebook
nga  M.Ulliri
© Tė drejtat autoriale

Me tė parė se shenjat e para tė verės kanė filluar tė bėjnė vend nė kushtet e motit, z.U bėri njė rezervim nė restorantin Country House pėr njė pasdite tė fundjavės.

Asnjėherė nuk pajtohem me ata qė thonė se duhet punuar vetėm pėr para. Bile, kjo as qė ėshtė e mirė tė thuhet.

Mirėpo, gjatė ditėve tė punės, shumė mendoj edhe pėr anėn tjetėr - si do tė kaloj fundjavėn? Ca kohė e kaluar me miq, pije e ushqim i bėn mirė gjithēkaje pėrreth. Po, po, edhe zhvillimit tė biznesit vendor :)

Kėshtu qė po ju njoftoj se kėtė fundjavė do tė shkoj pasdite nė Country House (Shtėpinė e Fshatit), nė Bėrnicė, rreth 10 minuta me makinė nga qendra e Prishtinės. 

Duhet tė jetė mot i mirė me diell dhe ata kanė njė terracė tė shkėlqyer, me ajėr tė pastėr dhe pamje qė bėhen gjithnjė e mė tė gjelbra.

Mirėpo, nuk ėshtė vetėm kjo anė prozaike qė mė bėn tė kthehem dhe tė mendoj pėr kėtė vend. Nė brendinė time tani ajo njihet plotėsisht si Shtėpia e Ushqimit.

Do t’ia nis drekės me bukė (pitalkė) tė nxehtė dhe njė lloj lėngu qė e shėrbejnė nga shtėpia po qė s’ėshtė krejt tradicional. Duhet tė jetė zakonisht nisje e fuqishme. Pastaj do marr sallatė shtėpie sa pėr tė mos e ngutur drekimin, njė raki dardhe dhe ujė me akuj.

Do tė vazhdoj me tavėn e elbasanit qė ka shijen mė kėnaqėsidhėnėse, pastaj me tavė me muskuj viēi si dhe me pak nga menyja e mishit tė pėrzier, ani pse menyja ėshtė shumė e gjerė.    

Gjithēka qė mbetet ėshtė muhabeti i mirė, por me kėtė ushqim nė tavolinė ai ėshtė pothuajse gjithmonė pjesė e sigurt e pakos.

Pjesa tjetėr e fundjavės ėshtė krejt private :)

Adresa: Bėrnicė e Epėrme, rrugės Prishtinė-Podujevė

Hapur: 10-23

Kontaktet: +381 38 515 255, +377 44 656 054

Shkrime tė Zgjedhura

Komentet: Komentet sipas rendit kronologjik (Gjithsej 0 Komentet)

asdf
   Kalendari Kulturor 
  25 Nëntor 2015
   Nuk ka ngjarje te ardhshme
   
   Lajmet e fundit 
   
   Fotogaleria 
  Shiko arkivėn