Utender
 
You don't have the flash player installed
 Analiza 
prev
Kuvendi i Kosovės | Foto: Korab BashaPragu 2.5 Pėr Qind Mban Mbyllur Kuvendin pėr tė Pavarurit
Fotot: Valerie HopkinsShqiptarėt e Ukrainės Kanė Probleme me Ruajtjen e Identitetit tė Tyre
Fotoilustrim: sxc.huArmiqėsia Ruso-Ukrainase ka Peshė nė Ballkan
Florin Krasniqi | Foto: FacebookVendimi Human i Krasniqit Nė Prag tė Zgjedhjeve
next
 Hulumtime 
prev
Hidrocentrali LumbardhiPadia Kundėr Shqiptaro-Amerikanit tė “Vetėvendosjes” pėr Hidrocentralin
Gjatė nėnshkrimit tė marrėveshjes mė 18 mars tė kėtij viti nga ministri Ramė Buja dhe rektori i City College Ioannis Ververidis | Foto: Meritė Krasniqi Njerėz me Ndikim Fitojnė Bursat e Shtetit
Valdet AvdiuRaportet e Afėrta tė Avdiut me Dy Anėtarėt e Kėshillit tė Teatrit
Foto: Korab BashaAnkesa Misterioze dhe mungesa e 3G-sė sė VALA-s
next
 Alexey Mordashov nė KEK 
prev

Anulohet Tenderi qė Fitoi Oligarku Rus nė KEK (TV)

Prill 02, 2014- Kompania Power Machines e oligarkut rus Alexey Mordashov nuk ka mundur tė fitojė tenderin me vlerė prej mbi pesė milionė eurosh nga KEK-u, pėr shkak se procesi ėshtė kthyer nė ri-tenderim nga Organi Shqyrtues i Prokurimit.

Polakėt Ankohen pėr Tenderin e Fituar nga Oligarku Rus

Prill 02, 2014- Kompania polake Turbocare dorėzoi ankesė nė Organin Shqyrtues tė Prokurimit kundėr vendimit tė KEK-ut qė shpalli fitues konzorciumin ku bėn pjesė kompania e Alexey Mordashov-it, biznesmenit tė lidhur me presidentin rus Vladimir Putin.

Oligarku i Lidhur me Putinin Fiton Tenderė nė KEK

Prill 02, 2014- Korporata Energjetike e Kosovės planifikon tė nėnshkruajė njė kontratė nė vlerė prej mbi 5 milionė eurosh pėr riparimin e turbinave dhe gjeneratorėve elektrikė tė termocentralit Kosova A. Kryerjen e kėsaj pune ia ka besuar njė konzorciumi qė ka nė pėrbėrje kompaninė Power Machine tė miliarderit tė njohur rus Alexey Mordashov, i pėrshkuar si mik i presidentit rus Vladimir Putin.

Vladimir Putin dhe Alexey Mordashov | Foto: Qeveria e Rusisė
next
 Emisionet 
 Lajmet e fundit 
 
 Fotogaleria 
Ministri i Jashtėm i Shqipėrisė Takohet me Liderė Kosovarė
Shiko arkivėn